bitcoin oyna kripto hayat

Bitcoin vadeli işlemlerinin en yüksek olduğu ve Bitcoin Türev Piyasalarının hacminin yaklaşık olarak 2’ye katladığı bugün, Bitcoin yatırımcılarının iştahlı olduğunun bir göstergesi.

Kripto para türevleri, dayanak fiyata sahip bir alım satım aracıdır. Bu türevler kullanıcıları Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerinin fiyatlarına karşı yatırım yapabilme imkanı tanımaktadır. Türev işlemleri o varlığı almadan akıllı sözleşmeler ile o varlığa yatırım yapabilme imkanı tanımaktadır.

Bitcoin vadeli işlemleri ise, borsacıların veya yatırımcıların bir dayanak varlığın gelecekteki fiyatı hakkında spekülasyon yapmasına olanak tanır. Bu işlemler ile Bitcoin fiyatı üzerinden para kazanabilirsiniz.

Vadeli işlemler bir tür türev üründür ve artan kazanç beklentileri onları son yıllarda perakende ve kurumsal yatırımcılar arasında oldukça popüler hale getirmiştir. Amerika Birleşik Devletleri kanunları hala büyük ölçüde belirsiz olsa da, türev piyasasına girmek, bazı kazançları ortadan kaldırmak için varlık fiyatlarındaki dalgalanmalardan yararlanmak isteyen çoğu kurumsal firma için daha iyi bir yatırım seçeneği olmuştur.

Türevler ve vadeli işlemler ticareti, profesyoneller için ayrılmış, oldukça uzmanlaşmış bir piyasa ticaretidir; ancak, halihazırda kazandıkları paralar ile birlikte , türev odaklı borsalar, ilgili tüccarın niteliğine bakılmaksızın, piyasadan pay alabilmek için adeta bir yarışa girmişler gibi duruyor.


Bitcoin’e Kurumsal Şirket İlgisi

Bitcoin’e kurumsal şirketlerin ilgisi de git gide artıyor. Bitcoin için güvence veren finans kurumları ve aracı kurumlar ise her geçen gün artıyor. Yatırımcıların kolaylıkla alıp satabilmesi ise, Bitcoin’in fiyatlarına yansıyor.

Dolayısı ile yeni yatırımcıların kolaylıkla piyasaya girebildiği pazarların artması, diğer şirketlerin de Bitcoin’i bir yatırım aracı olarak benimsemesinin önünü açıyor.

Kurumsal şirketlerin ilerleyen süreçte bu tip varlıkları kolayca muhasebeleştirmesi ve finansal sisteme sokabilmesi, finansal yatırımcı olan Bitcoin’in daha geniş kesimlere sirayet etmesinin de önünü açıyor.

Önceki İçerikUnslashed Finance (USF Kripto) Nedir?
Sonraki İçerikARPA Chain (ARPA Coin) Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz